Čím jsme?

„Každou skautskou akci tvoří lidi. Narazíš na skvělou partu a máš vyhráno. Jenže víte co? Na Maděře nepotkáš jen parádní skauty, ale zažiješ úžasné programy, poznáš sám sebe a možná skončíš i na maděru!“

Appy, účastnice 2016

„Moje přezdívka je Luciáš a měla jsem možnost být na Maděře!
Byla to prostě naprostá pecka. Bylo to ke konci letních prázdnin a když jsem se doma večer balila, tak se mi vůbec nechtělo jet, ale to by byla moje životní chyba. Na Maděře jsem potkala naprosto supr lidi, zažila úplně nové věci, nabila se psychicky a vybila se fyzicky. Byla jsem předimenzovaná ještě ve školních lavicích. Maděra mě i změnila, ale jen k lepšímu. Teď…úplně poslední den maděrského podzimního víkendu píšu se steskem v srdci. Maděra je inspirace, životní styl, pozitivní myšlenka a splněný sen.“

Luciáš, účastnice 2016

„Maděra byla můj první kurz a jsem za to moc ráda. Fakt hodně jsem se bála tam jet, dokonce jsem ještě týden předtím přemýšlela, že se na ní vykašlu. Nakonec jsem opravdu vyrazila a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Ten týden mi vzal veškrou fyzickou energii načerpanou za prázdniny, ale dal mi obrovskou hromadu psychické energie. Dal mi chuť objevovat nové věci, odvahu poznávat nové lidi a sílu překonávat výzvy. A taky jsem zjistila, že moje problémy jsou úplně bezvýznamné. Bylo to megaboží! Děkuju.“

Steph, účastnice 2016

„Z Maděry jsem si toho odvezla spousty, ale nemám čas ty spousty napsat. Ale plus spousty jsem si ještě odvezla tužku. Byla skvělá! Děkuju moc. Bude se mi stýskat.“

Stázka, účastnice 2016

„Nebojte se vyjádřit, co si myslíte, jelikož instruktoři pro vás udělají první poslední :).

Tento kurz byl pro nás zkušenost a nabití do nových činností :). Najdete tu novou naději a vzpomínky, které si odvezete, se jen tak neztratí :).
Užijte si to, co nejvíc to lze.“

„Za mě to byl nejlepší kurz, na jakém jsem kdy byla. Ale nebyl to jen kurz, na kterém jsem se dozvěděla spoustu nových informací ze světa skauting nebo roveringu. Přineslo mi to neskutečné „psychické vyklidnění“. Přála bych vám, abyste zažili to samé!“

Lulu, účastnice 2016

„Užijte si Maděru do poslední minuty. Budou to krásné vzpomínky! 🙂

Příběh Fonticulu Maděra se začal psát v roce 2003. Tehdy se na hájence Maděra sešla první skupina roverů, kteří chtěli aktivně působit u svých oddílů, ale zároveň si užívat i roverský program. Prožili krásných deset letních dní ve Žďárských vrších a bylo rozhodnuto, že Maděra poběží dál.

Jméno prvního tábořiště v názvu kurzu už nadobro uvízlo, přestože následující ročníky neprobíhaly na Maděře, ale na Písařově v Jeseníkách. Nic to nezměnilo na tom, že na Fonticulus Maděra jezdila parta roverů, kteří na konci srpna načerpali motivaci, elán a inspiraci do dalších let v oddíle i do světa roveringu. Po šesti letech se Maděra vrátila zpátky na tábořiště Maděra. V roce 2011 se však pomyslná „maděří“ nit příběhu přetrhla a na její navázání se čekalo celých 5 let.

Zase se na konci srpna na hájence Maděra schází parta roverů a odjíždí namotivovaná, spokojená a s úsměvem vykračuje do dalšího období jejich skautského života.

Fonticulus Maděra nabízí kromě roveringu i podporu a inspiraci pro ty, kteří chtějí být nápomocní u svého oddílu. Zároveň ukazuje způsob, jak spojit vedení a práci v oddíle s aktivním roveringem tak, aby pomyslné misky vah byly vyváženy. Pokud tedy nevíš, jak vykročit do roverského světa, a k tomu máš na krku partu malých vlčat, světlušek, skautů nebo skautek, tak pojeď s námi na konci srpna do Žďárských vrchů na hájenku Maděra a my ti pomůžeme si svou cestu najít!